Showtime

Kim Kardashian përfundon në gjyq për një fotografi!

01/24/2020 08:49
nga:L I

Kim Kardashian dhe Kanye West u dashuruan shfaqën dashuri me njëri-tjetrin në fotografinë e publikuar në rrjete sociale, por tani ajo ka marrë një padi gjithashtu, përcjellë GazetaBlic.

Mirëpo ky veprim në Instagramin e yllit të “Keeping Up With Kardashians” në tetor 2018 ku më shumë se 2.2 milionë njerëz e pëlqyen, një fotografi profesionist i cili dhe ka shprepur fotografinë nuk i pëlqeu aspak, sa shkoi deri në pikën ku po i hedh në gjyq.

Saeed Bolden thotë se ai është djali që shkrepi këtë moment të ëmbë, dhe për këtë arsye ai i zotëron të drejtat e fotografisë. Sipas padisë, marrë nga TMZ, Bolden thotë se ai kurrë nuk i dha leje çiftit për ta përdorur atë, dhe as ajo nuk e pagoi për ta përdorur atë … kështu që ai dëshiron diçka të vogël për telashet e tij.

Sa për sa vlen kjo fotografi? Bolden nuk e përcakton çmimin – ai po padit për çdo fitim që Kim e ka bërë këtë post, plus dëmet ndëshkuese.

Çuditërisht, ai po padit edhe linjën e Kimit, Skims Body, sepse ai pretendon se ndanë llogarinë IG të Kim … edhe pse llogaria solo e Skims nuk e postoi kurrë foton.

/GazetaBlic