Sporti

Këtu mund ta shikoni finalen e madhe mes Majlinda Kelmendit dhe Cohen Gili

01/24/2019 16:19
nga:M K

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmedi është kualifikuar në finale të Grand Prix të Tel Aviv 2019.

Kelmendi ka mposhtur xhudisten rumune, Andreea Chitu në kategorinë -52 kilogramë, shkruan GazetaBlic.

Në finale, xhudistja nga Peja, Majlinda Kelmendi do të takohet me Cohen Gili.

Federata ndërkombëtare e Xhudos ka njoftuar se finalet e kategorisë -52 kg do të zhvillohen pas orës 16:00.

Deri më tani, Majlinda Kelmendi ka fituar ndaj xhudistes nga Gjeorgjia, Tetiana Levytska Shukvani dhe zviceranes, Fabienne Kocher.

Ndërkaq ndeshjen mund ta shikoni në Art Sport 1.

/GazetaBlic/