Fit&Sexy

Me këto këshilla, do të jeni gjithmonë rehat e do të dukeni bukur

01/11/2017 18:50
nga:M H

Zgjuarsia e femrave nuk ka limit, sidomos kur vjen puna për tu dukur bukur dhe pa asnjë defekt.

Nuk është e lehtë të dukeni bukur duke përdorur vetëm kohën tuaj të lirë në këtë jetë dinamike, derisa poashtu kur keni në dorë vetëm gjëra bazike dhe elementare.

Por, këtu futet në punë kreativiteti dhe talenti, që pavarësisht “sfidave”, jep rezultate të jashtëzakonshme, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë shihni disa këshilla e truqe të vogla që u ndihmojnë në disa situata të sikletshme.

Si të ndaloni mbajtëset e sytjenave që të mos bien?

Si të largoni manikyrin kur nuk keni aceton në shtëpi?

Si të hekurosni jakat e këmishave kur keni pak kohë në dispozicion?

Si të rregulloni skajet e lidhësve të këpucëve ose atleteve?

Si të largoni aromën e pakëndshme nga këpucët tuaja?

Për të larguar aromën e pakëndshme nga këpucët tuaja, vendosni pako të vogla të sodës bikarbone në këpucë dhe lërini ato të qëndrojnë ato tërë natën.

Si të ndaloni shyqrjen e getave?

 

Si të bëni rrobat dhe dollapë tuaj të kenë aromë të mirë?

Provoni të vendosni copa të sapunit aromatik në sirtarët tuaj. Poashtu nëse mbani pjesë të sapunit aromatik në çarçafët tuaj, do të ndjeni dallimin çdo herë që shkoni në shtrat!

Si të vendosni byzylykun pa ndihmën e askujt?

 

Si të veshni sytjenat rahat në fustanet që e kanë pjesën e shpinës të hapur?

06/05/2018 08:22

Vajza, nëse ai bën këto veprime ju dashuron marrëzisht!