Fit&Sexy

Këto janë ushqimet që mund të shkaktojnë kapsllëk

02/25/2018 09:43
nga:A. R.

Një nga problemet më të zakonshme shëndetësore është kapsllëku. Të gjithë ne të paktën një herë në jetë e kemi provuar këtë ndjenjë, që përpos që është shumë frustruese di të jetë edhe e dhimbshme.

Nëse keni probleme të tilla shpesh herë, duhet të dini se janë disa ushqime që e bëjnë edhe më keq, transmeton Klan Kosova.

Përpiquni t’i evitoni ato ose të paktën t’i konsumoni më pak.

Buka

Çokollata

Ushqimet e ngrira

Biskotat

Bananet

Mishi i kuq

Patatinat dhe patate të skuqura

Produktet e qumështit

Çfarë mund të bëni për ta parandaluar kapsllëkun?

Konsumoni produkte që përmbajnë sasi të larta të fibrave, si frutat dhe perimet, bishtajoret etj.

Pini të paktën 1 litër e gjysmë ose 2 ujë apo lëngje të tjera. Shmangeni kafenë dhe lëngjet e tjera të gazuara ose ato që kanë kafeinë.

Bëni pak sport.

Një masë gjërash që mund të bëhen por me pak kujdes.f.f

05/01/2019 17:12

Furrtari që kërkoj falje pse vëllai i tij bëri shqiponjën, të premten shpërndan bukë falas në Beograd