Sporti

Këto janë fjalët e selektorit Challandes pas fitores ndaj Bullgarisë

06/10/2019 22:56
nga:M K

Kosova ka mposhtur Bullgarinë me rezultat 2-3.

Djelmoshat e Challandes shënuan krejt në fund të takimit përmes Elbasan Rashanit, shkruan GazetaBlic.

Kur u mendua se ndeshja do të mbyllej me barazim, kroson Rashica dhe në skenë shfaqet Rashani, i cili me kokë dërgoi topin në rrjetë për 2-3.

Një ndeshje e jashtëzakonshme, ku fitoi më i miri që nga minuta e parë.

Pas ndeshjes, selektori Challandes u nda i kënqur me këtë fitore, derisa shtoi faktin se pjesa e parë ishte më e mira sipas tij:

“Kam pnunuar, punuar, punuar në mbrojtje. E prisja golin në fund. Provuan, provuan, provuan dhe i’a arritën. Nuk është fitore normale, pasi është e para në histori. U rikthyen nga disavantazhi dhe fituan. Kjo është e jashtëzakonshme”.

09/17/2019 00:51

Pacolli e krahason Enver Hoxhajn me Ivica Daçiqin