Sporti

Këto janë fjalët e Challandes para ndeshjes me Gjibraltarin

10/09/2019 18:24
nga:M K

Nesër zhvillohet ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit.

Për Kosovën do të jetë ky një test i rëndësishëm para duelit me Malin e Zi, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, selektori Challandes ka qenë i rezervuar në konferencë, ashtu si gjithmonë, derisa ka thënë se do të mundohen të japin maksimumin, sidomos si përgatitje para ndeshjes me fqiun perëndimor:

“Nuk është veç një lojë miqësore, është lojë përgatitore për Malin e Zi dhe një ndeshje shumë e rëndësishme. E dimë që ata s’janë ekip shumë i fortë si ato që i kemi në grup por nuk duhet nënçmuar asesi” deklaroi ai.

/GazetaBlic/

10/09/2019 17:20

Në “Fadil Vokrri” Gjibraltari mbyll përgatitjet për sfidën ndaj Kosovës