Sporti

Këta janë 10 lojtarët që paguhen më së shumti në Evropë

11/14/2017 16:22
nga:E.A

Është publikuar lista me 10 futbollistët më të paguar në Evropë.

Sipas Daily Mail, ekipet si Manchester United, Manchester City, Chelsea, Real Madrid, Paris Saint-Germain dhe Juventus janë klubet që nuk kursejnë për të paguar yjet si Neymar, Pogba, Ronaldo, Aguero e Messi.

Me transferimin e Neymar në Paris Saint-Germain, klubi francez PSG është bërë klubi që ka shpenzuar më së shumti sa u përket pagave të lojtarëve.

Paris Saint – Germain – 279 milionë funte (Më i paguari: Neymar, 537,00 pagë në javë)

Barcelona – 264 milionë funte (Më i paguari: Lionel Messi, 500,000 pagë në javë)

Manchester United – 264 milionë funte (Më i paguari: Paul Pogba, 290,000 pagë në javë)

Chelsea – 250 milionë funte( Më i paguari: Eden Hazard, 200,000 pagë në javë)

Manchester City – 224 milionë funte( Më i paguari: Sergio Aguero, 220,000 pagë në javë)

Real Madrid – 240 milionë funte ( Më i paguari: Cristiano Ronaldo, 365,000 pagë në javë)

Bayern Munich – 235 milionë funte ( Më i paguari: Robert Leëandoëski, 160,000 pagë në javë)

Arsenal – 210 milionë funte ( Më i paguari: Mesut Ozil, Alexis Sanchez, 150, 000 pagë në javë)

Liverpool – 210 milionë funte (Më i paguari: Philipe Coutinho, 200,000 pagë në javë)

Juventus – 150 milionë funte ( Më i paguari: Gonzalo Higauin, 130,000 pagë në javë)

09/25/2018 14:04

Probleme për Lopeteguin, lëndohet ylli i ekipit