Sporti

Këta janë 10 lojtarët më të paguar në botë

03/26/2020 20:21
nga:Lorik J

Çdo lojtarë që luan për ndonjë skuadër të njohur në futbollin profesionist fiton shumë para.

Mirëpo, nëse luan për ndonjërin nga gjigantët evropianë, atëherë fitimi është dukshëm më i mirë.

Transfermarkt ka zbuluar 10 lojtarët më të paguar në botë duke përfshirë marrëveshjet dhe sponsorët e tyre.

10. Kylian Mbappe (PSG) – 27 milionë euro

9. Robert Lewandowski (Bayern Munich) – 29 milionë euro

8. Raheem Sterling (Manchester City) – 33 milionë euro

7. Andres Iniesta (Kobe) – 34 milionë euro

6. Eden Hazard (Real Madrid) – 38 milionë euro

5. Antoine Griezmann (Barcelona) – 38 milionë euro

4. Gareth Bale (Real Madrid) – 38 milionë euro

3. Neymar (PSG) – 95 milionë euro

2. Cristiano Ronaldo (Juventus) – 118 milionë euro

Lionel Messi (Barcelona) – 131 milionë euro.

/arbresh.info.