Sporti

Këta dy derbi i ka pritur e gjithë bota, do t`i shohim në fazën tjetër në Champions

12/11/2017 12:43
nga:Y.K

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorit për fazën e 1/16 të Ligës së Kampionëve

Tri skuadrat angleze Liverpool, Manchester City e Manchester United kanë pasur fat në short duke mos u takuar me skuadrat si Bayern Munich apo Real Madrid, shkruan Gazeta Blic

Për dallim nga këto skuadra e Chelseat nuk ka pasur fare fat, pasi do të takohet me Barcelonën e Leo Mesit, ndërkohë një tjetër derbi i madh është ai në mes të kampionit evropian, Real Madrid dhe skuadrës franceze PSG.

Ndeshje derbi mund të cilësohet edhe përballja Juventus – Tottenham Hotspur. @Gazeta Blic 

12/15/2017 22:10

‘Super-kompjuteri’ bën parashikimet, ja kush do triumfojë në 1/16 e “Champions League”