Sporti

Kessie: Milani është një skuadër e shkëlqyer

07/16/2020 16:54
nga:Lorik J

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie është në super formë javët e fundit dhe ai pretendon se kuqezinjtë nuk duhet të befasohen nga rezultatet kundër skuadrave të tjera të shkëlqyera.

Kessie ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Milanit që nga rikthimi i futbollit – përcjell GazetaBlic.

“Gjatë pushimit ne vazhduam të punojmë shumë. Ne bëmë atë që na tha trajneri”, tha Kessie për Sky Sport Italia.

“Ne kemi ndjekur punën fizike që trajneri na dha dhe ne po shohim rezultatet.”

“Ne kemi fituar kundër skuadrave të shkëlqyera, sepse Milani është një ekip i shkëlqyeshëm. Ne duhet të përpiqemi të qëndrojmë të përqendruar dhe të vazhdojmë këtë moment pozitiv deri në fund”, përfundoi ai.

/GazetaBlic/