Lajme

Kështu u mbuluan me breshër dy qytetet e Kosovës gjatë ditë së sotme

06/16/2019 20:45
nga:L H

Në qytetin e Shtimes dhe Istogut këtë të diele ka rënë shi dhe breshër i madh.

Këtë e kanë bërë të ditur, qytetarët të cilët kanë dërguar fotografi.

Sipas qytetarëve, breshëri ka dëmtuar edhe kulturat bujqësore.

Madhësia e breshrit arriti deri në 5.5 cm e kjo gjë është dëshmuar edhe përmes realizimit të një fotografie.

Ndërkaq, meteorologët kanë parashikuar se në ditët në vijim, do të ketë sërish reshje shiu.