Cult

Kështu feston skuadra e Shqipërisë U21 pasi e mposhti Kosovën U21

10/15/2019 21:46
nga:Ideal

Shqipëria ka arritur të shënoi fitoren e parë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021.

Me 2 dola të shënuar dhe një të pranuar, U21-shat e Shqipërisë e mposhtën Kosovën në ‘Elbasan Arena’, shkruan GazetaBlic.

Kjo fitore nuk i ndihmon ata që të vazhdojnë rrugën drejt Evropianit 2021, por fitore kjo që i ndalon djelmoshat e Prekazit ta mendojnë Euron 2021.

Më poshtë keni edhe pamjet nga festa në zhveshtore të skuadrës shqiptare.

/GazetaBlic/