Sporti

Kështu duket topi i Kupës së Botës “Rusi 2018” (Foto)

10/12/2017 23:48
nga:R A

Do të quhet “Adidas Telstar 18” dhe në dhjetor do të prezantohet si topi zyrtar për botërorin që do të luhet në Rusi vitin e ardhshëm.

Një rithirrje e traditës që risjell të njëjtin emër të përdorur në vitet 60-70. Një top bardhezi me shkallëzime gri, një rishikim modern i Telstar-it origjinal.

Gjithçka, siç shpjegon Footyheadlines, risjell edhe logon zyrtare të eventin përveçse logos së Adidas.