Lajme

Këshilltarja e Kadri Veselit sulmon Hashim Thaçin e Ramush Haradinajn

01/10/2018 22:56
nga:M H

Këshilltarja e Kadri Veselit, Arbana Xharra, ka kritikuar ashpër presidentin e vendit Hashim  Thaçin dhe kryeministrin Ramush Haradinaj, transmeton Gazeta Blic.

Xharra përmes llogarisë së saj në ‘Facebook’,  ka thënë që është turp që urimet që kanë pranuar nga presidenti i SHBA-së Donald Trump, t’i publikojnë sepse  ato urime nuk janë  private po shtetërore.

Për më shumë, shkrimi i plotë i Arbana Xharrës:

 

Marre bre me i bo sponsored letrat zyrtare qe i keni marre prej Trump apo ndonje lideri tjeter politik. Ato letra jane pjese e protokolit zyrtar qe i vijne Kosoves dhe qindra shteteve te tjera neper bote. Keshtu qe si Kryeminister apo President eshte adrese zyrtare qe te vjen letra, s’eshte urim privat, por shteteror. Vec po bini ne sy qe me cdo kusht po doni me na binde qe “mire i keni punet” me Ameriken. Fatmiresisht SHBA-ja vazhdon me qene me Kosoven, me shprese qe kemi me e ruajte kete miqesi! #thashpothom😊

Në fotografi: Arbana Xharra

01/16/2018 13:39

Vuçiç i përgjigjet Kadri Veselit: Kjo është mënyra e vetme se si mund të vish në Nish