Lajme

Këshilltari i Thaçit – deputetit të LDK-së: Shko në barnatore dhe blije ndonjë qetësues

04/02/2020 10:10
nga:Norë Kelmendi

Këshilltari i presidentit Thaçi, Adil Behramaj, i ka reaguar deputetit të LDK-së, Haxhi Avdylit, i cili ‘thumboi’ Thaçin, duke thënë se gjarpri kafshon.

Behramaj, është shprehur, se Avdyli do të duhej ta dinte edhe legjendën e gjarprit të shtëpisë, i cili edhe sot e kësaj dite konsiderohet si “roje e shtëpisë”.

Shkrimi i plotë:

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, si doktor me profesion, më mirë se çdokush tjetër do të duhej ta dinte se gjarpri është simbol i shërimit dhe mjekësisë, që nga kohërat antike.

Ai është simbol edhe i ilirodardanëve.

Doktori do të duhej ta dinte edhe legjendën e gjarprit të shtëpisë, i cili edhe sot e kësaj dite konsiderohet si “roje e shtëpisë”.

Si duket, atij gjarpri i është bërë fiksim duke e parë gjithkah edhe nëpër barnatore.
Shko deri në barnatore deputet dhe blije ndonjë qetësues. Pi edhe çaj kamomili për gjumë më të lehtë!

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, si doktor me profesion, më mirë se çdokush tjetër do të duhej ta dinte se gjarpri është…

Publiée par Adil Behramaj sur Jeudi 2 avril 2020

06/04/2020 23:26

Thaçi: Sikur t’i pranonte këshillat e mia, Kurti sot do të ishte në zyrën ku ka qenë!