Lajme

Këshilltari i Pacollit publikon dosje të reja të krimeve serbe në Kosovë në vitin 1918

01/24/2020 13:00
nga:N.K

Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka shpalosur dokumente të reja, në të cilat shihen emrat e shqiptarëve të persekutuar pa gjyq nga Jugosllavia.

Aty vërehen emrat e Xhafer Deves, Rexhep Mitrovicës, Bislim Bajgorës e shumë familje tjera atdhetare.

“Kjo dosje është në gjuhën e fshehtë të ish-Jugosllavisë dhe tani Serbia quhet “Libri i armiqve të shtetit duhet të likuidohet pa gjyq dhe pa procedime”, ka shkruajtur Zyberaj.

Shteti serb-Platforma shtetërore e eleminimit të shqiptarëve pa gjyqNë këto dosje mund të lexoni emrat e shqiptarëve…

Publiée par Jetlir Zyberaj sur Vendredi 24 janvier 2020

01/07/2020 09:53

Këshilltari i Pacollit paraqet fakte të reja për krimet e serbëve në Gjakovë, thotë se vrasësit e kanë vizituar vendin e krimit