Sporti

Këpucët e Ronaldos zbulojnë se ai do ta fitojë Topin e Artë

12/07/2017 18:58
nga:E.A

Asi portugez synon ta mbrojë statusin e më të mirit në botë dhe të barazojë shifrat me rivalin e përjetshëm tek Barcelona, duke e marrë këtë çmim për të pestën herë.

Cristiano Ronaldo do ta mposhtë Lionel Messi në garën për Topin e Artë, nëse bazohemi në imazhet e këpucëve të tij të rjea që kanë dalur në media.

Dyshja ka dominuar botën e futbollit në dekadën e fundit, pasi pritet që të enjten të dy së bashku të kenë dhjetë trofe të Topit të Artë.

Messi deri tani ka marrë pesë të tillë, por edhe këtë vit pretendent kryesor është Ronaldo, duke barazuar kështu arritjet në këtë garë.

10/20/2018 23:05

Lajmi i fundit, mësohet sa do të mungojë Messi