Showtime

Këngëtarë dhe fytyra të njohura publike solidarizohen me George Floyd, kërkojnë drejtësi dhe të jetë rasti i fundit

06/02/2020 13:24
nga:N S

Vdekja e George Floyd në menyrë pothuasje brutale ka shkaktuar polemika në mbarë botën.

Përpos reagimeve të shumta nga artistë me famë botërore, vdekja e Floyd ka ngjallur reagime edhe nga këngëtarët e estradës, shkruan portali GazetaBlic.

Me nga një postim në rrjetet e tyre sociale duke publikuar një fotografi me ngjyrë të zezë, dhe foto tjera që tregojnë barazi tek të gjithë njerëzit duke mos veçuar apo dalluar askënd, kanë shprehur solidaritet me rastin e vdekjes së George Floyd në menyrë jo njerëzore.

Po ashtu, jo vetëm artistët tanë edhe profile të shumta jo zyrtare kanë postuar në rrjetet e tyre sociale imazhin me ngjyrë të zezë duke shkruar #blacklivesmatter blackouttuesday.

Capital T, Klaudia Pepa, Seven Saraqi, Era Istrefi, Vesa Luma, Nita Latifi, Ardian Bujupi, Dukagjin Lipa, Bleona Qerreti, Blerim Destani, Dua Lipa, Armina Mevlani, Anesa Lipa e shumë të tjerë kanë publikuar postime lidhur me këtë rast.

/GazetaBlic/

View this post on Instagram

#blacklivesmatter ❤️

A post shared by Klaudia Pepa (@klaudiapepa) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday #blacklivesmatter

A post shared by Vesa Luma (@vesaluma) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday @blklivesmatter

A post shared by Nita Latifi (@nitalatifii) on

View this post on Instagram

#theshowmustbepaused #againstracism

A post shared by Ardian Bujupi (@ardianbujupi) on

View this post on Instagram

Black Lives Matter #together #blacklivesmatter

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa) on

View this post on Instagram

🖤 #blackouttuesday

A post shared by Blerim Destani (@blerimdestani) on

View this post on Instagram

Black Lives Matter #blackouttuesday 🖤

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

View this post on Instagram

BLACK LIVES MATTER #blackouttuesday ✊🏿🖤

A post shared by Armina Mevlani (@armina_mevlani) on

View this post on Instagram

Black Lives Matter 🖤 #blackouttuesday

A post shared by ANESA LIPA 💋 (@anesalipa) on