Lajme

Kelmendi thotë se deputetët e VV-së gjuajtën gazin drejt tij me qëllim

04/01/2018 22:26
nga:A. R.

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi ka folur për gjendjen e tij shëndetësore.

Tregon se gazi lotsjellës e kishte dëmtuar atë në seancën kur u votua demarkacioni, pasi sapo e kishte përfunduar dializën.

Ai madje ka thënë se gazi lotsjellës është hedhur në drejtim të tij që të dëmtohej individualisht, dhe të mos mund të qëndronte në Kuvend për ta votuar Demarkacionin.

“Atë ditë po më ka bë keq, sepse isha pas dializës. Sepse dializa ma dobëson pak shtypjen. Pak më dëmtoj. Dhe e keni parë që Vetëvendosja e ka pas qëllim hedhjen e gazit lotsjellës në drejtim timin, që unë me u dëmtuar e mos me qëndruar në sallë, dhe mos me e votuar demarkacionin. Dy gaz lotsjellës janë drejtuar nga unë”, ka deklaruar Kelmendi në RTV 21.