Lajme

Kelmendi: Shtosi më i madh, kur po thuhet Glauku duhet të japë dorëheqje, e LVV po përgjigjet jo se duhet të respektohet institucioni

01/26/2020 11:44
nga:Gazeta Blic

Analisti politik, Adriatik Kelmendi ka komentuar zhvillimet e fundit ndërmjet Vetëvendosjes dhe LDK-së.

Ai është shprehur i befasuar me përgjigjen e Vetëvendosjes kur po i kërkohet largimini Konjufcës nga posti i kryetarit të Kuvendit.

“D.m.th. tash LVV parti institucionaliste dhe LDK anarkiste. Veç kur ta shohim Vjosën, Arbanin, Lumirin e Agimin duke gjujtë gaz e mollotovë, kurse këta tjerët duke thanë “turp”!”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Shtosi më i madh, kur po thuhet Glauku duhet të japë dorëheqje, e LVV po përgjigjet jo se duhet të respektohet institucioni. Institucioni?!!! Vetëvendosje?!!!

Qetash na e kanë humbë topin krejt.

D.m.th. tash LVV parti institucionaliste dhe LDK anarkiste. Veç kur ta shohim Vjosën, Arbanin, Lumirin e Agimin duke gjujtë gaz e mollotovë, kurse këta tjerët duke thanë “turp”! 🤦‍♂️

Ekskluzive: Vetëvendosje me ofertë të re për LDK-në, i ofron 7 ministri për ta ruajtur kryetarin e Kuvendit

03/19/2020 22:29

Adriatik Kelmendi del me një “version” për tejkalimin e krizës politike: Koalicioni VV-LDK të kthehet në “pikën zero”