Lajme

Kelmendi: Ftesa për Veselin nuk është lajm i mirë për Kosovën

11/07/2019 21:45
nga:B. D

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe biznesmeni i njohur, Ramiz Kelmendi, përmes një postimi në Facebook ka shkruar për ftesën që iu bë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Dhomat e Specializuara në Hagë, shkruan GazetaBlic.

Kelmendi tha se kjo ftesë nuk është lajm i mirë për Kosovën, ndërsa shton se nuk ka asnjë institucion të drejtë që do arrij të ndëshkoj drejtësinë dhe luftën e drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Postimi i plotë:

Ftesa për Kryetarin e PDK-së z.Kadri Veseli nga Gjykata e Hagës është edhe një ftese e radhës për liderët e UCK-së dhe nuk është lajm i mirë për Kosovën.

Jam i bindur se nuk ka asnjë institucion të drejtë që do arrijë ndëshkojë drejtësinë, respektivisht luftën e drejtë të UÇK-së.

Kryetar Veseli, përgjigjja ndaj kësaj ftese tregon vizion politik dhe vepra e pastër për çlirimin e vendit ju bënë krenarë!

Ftesa për Kryetarin e PDK-së z.Kadri Veseli nga Gjykata e Hages është edhe një ftese e radhës për liderët e UCK-së dhe…

Publiée par Ramiz Kelmendi sur Jeudi 7 novembre 2019

07/06/2020 20:31

Në ditëlindjen e Violetës, Veseli tregon se janë njohur në ditët e para të luftës