Lajme

Katër të arrestuar në Prishtinë për ryshfet, ndër ta dy punonjës nga Gjykata dhe Prokuroria Themelore

02/14/2020 15:29
nga:Gazeta Blic

Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Prishtinë janë arrestuar katër persona për veprat penale “Marrje ryshfeti” dhe “Dhënie të ryshfetit”.

Dy të arrestuarit janë, personi me inicialet F.K, punonjës i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, dhe personi me inicialet I.I. punonjës i Gjykatës Themelore në Prishtinë. Prokuroria njofton se të njëjtit janë të dyshuar për veprën penale “Marrje ryshfeti”.

Po ashtu, Prokuroria njofton se janë arrestuar edhe dy persona tjerë me inicialet B.P dhe I.S. të dyshuar për veprën penale “Dhënie të ryshfetit”.

Me urdhër të prokurorit të njëjtit janë ndaluar dhe janë duke u intervistuar në Polici.

 

Vrasja e policit në Zhur, një muaj paraburgim ndaj mikut të Iran Badallajt

03/29/2020 11:18

40 të arrestuar për mosrespektim të masave ndaj koronavirusit!