Fit&Sexy

Katër arsye për të përdorur limonin në përditshmëri

12/26/2018 08:30
nga:A. R.

Ka më shumë arsye për të konsumuar limon se vetëm shija e tij.

Limonët janë tepër të shëndetshëm dhe një shtesë e mirë për dietat tuaja.

Duke filluar nga kuzhina e deri të përdorimi i limonit për bukuri, ka shumë arsye pse duhet ta përdorni atë sa më shpesh, përcjell KosovaPress.

Më poshtë u sjellim 4 të mira nga limoni:

Limonët përmirësojnë sistemin e tretjes,

Ndihmojnë për një lëkurë të shëndetshme,

Ndihmojnë në humbjen e peshës,

Parandalojnë krijimin e gurëve në veshka.