Sporti

Karton i kuq, penallti dhe gol në derbin Chelsea – Arsenal

01/21/2020 21:47
nga:M K

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Arsenalit në derbin e kryeqytetit.

David Luiz u përjashtua me karton të kuq pas një ndërhyrjeje të ashpër brenda zonës së rreptësisë, me çka edhe u përjashtua nga loja, shkruan GazetaBlic.

Nga pika e bardhë, i saktë ishte Jorginho, i cili zhbllokoi shifrat në ndeshjen tejet të rëndësishme për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Ndodhi kjo në minutën e 26’ë.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim, derisa më poshtë edhe goli:

VIDEO

/GazetaBlic/

09/28/2020 20:40

Liverpool – Arsenal, formacionet zyrtare