Sporti

Karim Benzema refuzohet sërish nga Deschamps

11/03/2017 17:20
nga:E.A

Sulmuesi i Real Mdridit, Karim Benzema duket se sërish do të jet jashtë  Kombëtares së Francës.

Këtë e bëri të ditur trajneri i kësaj kombëtare Didier Deschamps.

Sulmuesi i Realit nuk është përzgjedhur në skuadër pasi që është lënë jashtë për Kampionatin Evropian 2016, pavarësisht lëshimit të një lutjeje të fundit për kthimin në kombëtare.

“Nuk e kam parë intervistën e Benzemës, pasi lexojë rrallë gazetat”, iu ka thënë fillimisht Deschamps gazetarëve.

“Natyrisht, unë kam dëgjuar shumicën e tij dhe çdo lojtar është i lirë të flasë dhe shumë lojtarë nuk thonë se nuk do të dëshironin të luanin për ekipin kombëtar francez”.

“Ju e dini ku unë qëndroj në këtë çështje dhe se do të mbetem nëse nuk ndryshoj mendjen time”.

“Vendimi im merret duke menduar për grupin, nuk është problem”, përfundoi trajneri francez.

 

10/20/2018 12:38

Benzema largohet nga Reali, bëhet me skuadër të re