Lajme

Kapen 5.8 tonë kokainë në Spanjë

12/05/2017 14:39
nga:D.I

Policia spanjolle ka kapur 5.8 ton kokainë, shuma më e madhe e konfiskuar në 18 vitet e fundit, sipas Ministrisë së Brendshme të Spanjës.

Drogës u zbulua në një enë në bordin e një varke që lundronte në portin spanjoll të Medellinit në Kolumbi dhe me atë rast tre persona u arrestuan, duke përfshirë edhe një drejtor të kompanisë spanjolle të importit.

10/15/2018 20:02

Formacionet zyrtare: Spanjë – Angli dhe Islandë-Zvicër