Lajme

Kandidati për deputet i VV-së, Mefail Bajqinovci premton mbështetje për punëtorët e KEDS-it

09/23/2019 13:10
nga:Y I

Kandidati për deputet nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci me anë të një video të publikuar në rrjetin social Facebook ka treguar problematikat me të cilat përballet KEDS-i.

Ai ka premtuar se me ardhjen e Lëvizjes Vetëvendosje në pushtet punëtorëve do tu kthehet dinjiteti dhe do të kenë paga të dinjitetshme.

“Ne do ta themelojmë Gjykatën e Punës dhe  trefishojmë numrin e inspektorëve kështu që punëtorët do të jenë të sigurte, si dhe gjithashtu do të rrimë afër konsumatorëve për furnizim të rregullt dhe cilësor të energjisë” thotë kandidati për deputet i VV-së Mefail Bajqinovci

Më poshtë ndiqeni videon: