Lajme

Kalon në lexim të parë projektligji për mbylljen e të gjitha lojërave të fatit

03/28/2019 17:57
nga:A. R.

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim të parë projektligjin për mbylljen të gjitha lojëra të fatit në vend.

Në sallë ishin prezent 63 deputetë, shkruan GazetaBlic.

Projektligji kaloi me 60 vota pro, dhe ,e 3 abestenime.

Pas shumë diskutimeve nga deputete u vendos që me këtë projektligj të shfuqizohen të gjitha lojërat e fatit, dhe më pas nëse Qeveria e she të arsyeshme të vij me një propozim të ri për funksionalizimin e Lotarisë së Kosovës, si institucion Publik.

Kuvendi do mblidhet sërish në orën 18:30 për votimin në parim të dytë.

/GazetaBlic/

LEXO EDHE:

Zeka: Kurrë nuk do ta votojë ligjin për mbylljen e lojërave të fatit

12/04/2017 10:42

Demarkacioni dërgohet në Kuvend