Sporti

Kaka: Ky është lojtari im i preferuar

05/19/2017 17:10
nga:Y.K

Leite Kaka ka thënë se Neymar është lojtari i ti i preferuara

Legjenda braziliane, Leite Kaka gjatë një interviste për Goal.com, ka treguar lojtarin e tij të preferuar në ditët e sotme.

Mesfushori i Orlando Cityt, tregoi se favorit i tij është bashkëlojtari i tij të Barzili dhe sumuesi i Barcelonës, Neymar, i cili po i bën gjërat shumë të lehta në fushë.

“Lojtari i preferuar? Do të thoja Neymar është favoriti im nga lojtarët e rinj. Më pëlqen mënyra se si luan. Ai i bën gjithçka shumë të thjeshtë dhe po e shijon futbollin e tij në Barcelonë”, tha Kaka.

Mesfushori brazilian po ashtu lavdëroi edhe trajnerin e Brazilit, Tite, për të cilin tha se e ka kthyer ekipin kombëtar në rrugën e duhur, duke e kualifikuar në Kupën e Botës dhe duke e bërë një nga skuadrat favorite.

06/18/2018 16:44

Neymar thyen rekord në botëror