Lajme

Kadri Veseli: Të bashkuar duhet ta luftojmë korrupsionin

09/22/2019 15:50
nga:N S

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook ka shkruar se duhet bashkuar për ta luftuar korrupsionin në mënyrë që të ndërtohet një e ardhme më e mirë për vendin.

“Ne mbajmë mbi supe barrën e rëndë të amanetit të bashkëluftëtarëve që na kanë rënë në fushëbeteja, duke ëndërruar një Kosovë të zhvilluar dhe me mundësi të barabarta për të gjithë. Të bashkuar luftuam për t’u çliruar nga pushtuesit dhe të bashkuar duhet ta luftojmë edhe korrupsionin për të ndërtuar një të ardhme më të mirë për Kosovën” shkroi Veseli.

Veteranët

Ne mbajmë mbi supe barrën e rëndë të amanetit të bashkëluftëtarëve që na kanë rënë në fushëbeteja, duke ëndërruar një Kosovë të zhvilluar dhe me mundësi të barabarta për të gjithë.Të bashkuar luftuam për t’u çliruar nga pushtuesit dhe të bashkuar duhet ta luftojmë edhe korrupsionin për të ndërtuar një të ardhme më të mirë për Kosovën.Shpërndajeni! #PDK112

Publiée par Kadri Veseli sur Dimanche 22 septembre 2019