Lajme

Kadri Veseli reagon pas nisjes së Azem Sylës për në Hagë

03/08/2020 18:58
nga:Norë Kelmendi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një shkrimi në “facebook”, ka thënë se Azem Syla ishte në të drejtën e tij edhe atëherë kur i printe UÇK-së.

I pari i PDK-së, këto deklarata i ka dhënë pas nisjes së Azem Sylës për intervistim nga dhomat e specializuara të Gjykatës Speciale.

Shkrimi i plotë:

Nuk ka rëndësi, në luftë apo paqe, drejtësia dhe e vërteta janë çdo herë me të drejtin. Azem Syla është i tillë edhe sot teksa po bëhej gati të nisej për në Hagë. Ai ishte në të drejtën e tij atëherë kur i printe UÇK-së. Sepse ajo ishte e drejta e Kosovës për të qenë e lirë.

Nuk ka rëndësi, në luftë apo paqe, drejtësia dhe e vërteta janë çdo herë me të drejtin. Azem Syla është i tillë edhe…

Publiée par Kadri Veseli sur Dimanche 8 mars 2020