Lajme

Kadri Veseli: PDK do të jetë në opozitë, nuk shohim bashkëpunim me disa parti

04/08/2020 22:43
nga:Gazeta Blic

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se nuk sheh bashkëpunim me secilën parti politike në vend.

“Nuk kam vija të kuqe me asnjë parti e cila zgjidhet nga qytetarët. Nuk e them këtë sot. Vijat e kuqe e kanë dëmtuar Kosovën. Është mirë të largohen. Nuk e shoh bashkëpunimin me secilën parti”, është shprehur ai, njofton Klan Kosova.

“Do të qëndrojmë në opozitë. Jemi duke reflektuat me atë që kemi bërë për këtë vend dhe jemi krenarë. Asnjë partie në Republikën e Kosovë nuk i vë kryq. Nuk është mentaliteti im se nga vjen ai e nga unë. S’ka vija të kuqe për shqiptarë”.

“Nuk kemi kohë për eksperimentime – është mbrojtja e sovranitetit dhe integritetit, mbrojtja e kësaj që kemi arritur”.

Veseli duke komentuar vizitën e tij në Leposaviq ka thënë se si kryetar Kuvendi për pesë vjet nuk ka shkuar atje asnjëherë publikisht.

“Nuk kam konsideruar se veriu është vend për promovim”.

Agim Veliu: Janë dy opsione për Qeveri të re pa zgjedhje- Qeveri gjithëpërfshirëse ose koalicion me AAK-në, Nismën dhe minoritetet

07/09/2020 21:52

Sami Lushtaku: Askush nuk mund të më largojë nga PDK, nëse vetëm një njeri mbetet në parti, unë do të jem i dyti