Lajme

Kadri Veseli më se krenar: “Ai që ka qenë luftëtar, nuk mërzitet sepse e di pse ka luftuar”

06/24/2020 22:17
nga:M K

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli sot është njoftuar nga Dhomat e Specializuara se është ngritur aktakuzë ndaj tij dhe presidentit Thaçi.

Në orën 20:00 mbajti një konferencë për media, teksa tani ka reaguar edhe në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook”, përcjell GazetaBlic.

Ai ka shtuar se secili që ka qenë luftëtar, nuk mërzitet, sepse e di pse ka luftuar.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë:

Ai që ka qenë luftëtar, nuk mërzitet sepse e di pse ka luftuar. Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ishte e shenjtë…

Publiée par Kadri Veseli sur Mercredi 24 juin 2020

/GazetaBlic/

07/06/2020 20:31

Në ditëlindjen e Violetës, Veseli tregon se janë njohur në ditët e para të luftës