Lajme

Kadri Veseli kujton Rexhep Malen dhe Nuhi Berishën

01/11/2017 16:18
nga:M H

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka kujtuar rënien heroike të Rexhep Males dhe Nuhi Berishes.

Ai përmes  një statusi në rrjetin social Facebook ka thënë:

“Sot, në 33 vjetorin e rënies heroike të Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës, në Kodrën e Trimave në Prishtinë, kujtojmë me krenari sakrificën e tyre për kombin. Të dy këto figura të ndritura, që prapa vetës lanë vepra të mëdha patriotike, kishin vizion të qartë për të ardhmen e Kosovës. Historia e re e Kosovës shënohet me emrat e tyre” shprehet Veseli, transmeton GazetaBlic.

04/23/2018 16:24

AAK i jep mbështetje platformës së Veselit për unitet politik