Lajme

Kadaj-Bujupi “godet” Haradinajn: Nga komandanti i UÇK-së, në Ramushin e Veselinoviqit, Srpskas e Vuçiqit

09/09/2017 20:54
nga:Gazeta Blic

Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj-Bujupi e cila dikur ishte krahë i djathtë i Ramush Haradinajt sa ishte në AAK, ka drejtuar akuza të rënda ndaj tij, pas zgjedhjes kryeministër.

Kadaj-Bujupi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se sonte duhet të urohet vetëm Beogradi.

“Nga Ramushi komandant i UÇK-së në Ramushin e Veselit dhe Veselinoviqit, srpskas dhe Vuçiqit! Andaj sonte le të urohet vetëm Beogradi!”, ka shkruar ajo.