Sporti

Ka luajtur me Messin, por e lavdëron më shumë Mbappen, ja pse

10/12/2017 17:25
nga:Y.K

Ish-futbollisti i Barcelonës, Ludovic Giuly ka thënë se Kylian Mbappe është më profesionist se sa ishte Leo Messi në moshën e tij

Ludovic Giuly ka krahasuar Kylian Mbappe dhe Leo Messin, duke thënë se sulmuesi francez është më profesionist.

Giuly kishte pasur mundësi të luante me Messin në Barcelonë në periudhën 2004-2007.

“Messi? Ai ka debutuar si 17 vjeçar. Njëjtë edhe Kylian, i cili është profesionist i madh. Mbappe është më profesionist se sa ishte Messi në këtë moshë”, tha fillimisht Mbappe për Le10Sport.

“Ai e di më mirë si t’ia bëj me trupin e tij. Leo kishte shumë shqetësime gjatë zhvillimit të tij. Për të ishte më e komplikuar. Kylian ka përparësi, sepse e njeh mirë trupin e tij dhe rikuperohet shumë shpejtë”.

 

06/19/2018 11:55

Messi apo Ronaldo ? Ja cilin e pëlqen më shumë Erdogan