Sporti

Juventusi U23 fiton kupën e Serie C-së

06/27/2020 23:02
nga:M K

Skuadra e dytë e Juventusit, ai U23, ka fituar kupën e Serie C-së.

Bianconerët mposhtën Ternanan me rezultat 2-1, për të shtuar në sirtarin e tyre trofeun e parë në histori, përcjell GazetaBlic.

Brunori dhe Rafia zhvlerësuan golin e Mammarellas, të realizuar në minutën e gjashtë.

Jvuentus U23 bën gara në kategorinë e tretë të futbollit italian, ku këtë edicion, pas 27 xhiros, arkëtoi 36 pikë, për t’u pozicionuar në mesin e tabelës.

Më poshtë edhe momente nga festa e të rinjve të ekipit me renome nga Torino.

/GazetaBlic/

07/07/2020 23:45

Milani shënon fitore me aromë evropiane, Juventusi s’ka arsye për t’u shqetësuar