Sporti

Juventusi bën dy super goditje (FOTO)

07/17/2017 20:18
nga:Gazeta Blic

Juventus raportohet se ka arritur marrëveshjen me Wojciech Szczesny dhe Mattia De Sciglio.

Zonja e Vjetër do të paguajë 24 milionë euro për të dy. Sipas Di Marzio-s, Szczesny do të mbërrijë në Itali të martën paradite për të finalizuar transferimin tek Juventus, që do të paguajë 10-12 milionë euro për portierin drejt Arsenal.

Polaku ka kaluar dy sezonet e fundit i huazuar te Roma, ku u kthye në portierin e parë të skuadrës.

Ai do të jetë në gjendje të marrë pjesë në fazën përgatitore të Juve-s në Amerikë. Di marzio gjithashtu shton se Juve ka arritur marrëveshjen me Milan për De Sciglio-n.

Zonja e Vjetër do të paguajë 12 milionë euro për mbrojtësin anësor të Milan, plus bonuse.

Image result for Szczesny De Sciglio

06/18/2018 22:01

Babai i Golovin: Juventus? Ka vetëm një pengesë