Sporti

Juventus me një mungesë të madhe për ndeshjen ndaj Udineses

01/03/2021 14:09
nga:Lorik J

Alvaro Morata do të mungojë në ndeshjen kundër Udineses.

Në fakt, sulmuesi spanjoll nuk u thirr nga Andrea Pirlo, i cili u detyrua të heqë dorë nga lojtari për shkak të një problemi në muskuj në kofshën e tij të djathtë, përcjell GazetaBlic Sport.

Spanjolli ka ndjerë problemin muskulor në stërvitjen e djeshme dhe nuk është rrezikuar nga tekniku italian, Pirlo.

Prandaj do të jetë Dybala ai që do të luajë përkrah Ronaldos në sulm në duelin e sotëm.

Ja lista e të ftuarve: