Sporti

Juventus – Inter, të dielën, por pa tifozë

03/05/2020 18:08
nga:M K

Ndeshja e shumëpërfolur rikthehet këtë fundjavë.

Ndoshta një nga ndeshjet vendimtare për titull në Serie A, ajo mes Juventusit dhe Interit do të luhet të dielën, pra me 8 Mars, shkruan GazetaBlic.

Ashtu siç u mësua dje nga mediat italiane, tashmë edhe u zyrtarizua nga shtëpia numër një e futbollit italian.

Takimet e shtyera për në Maj do të luhen këtë fundjavë, me orarin tashmë të caktuar.

E diel:

12:30

Parma – Spal

15:00

Milan – Genoa

Sampdoria – Verona

18:00

Udinese – Fiorentina

20:45

Juventus – Inter

E hënë

18:30

Sassuolo – Brescia

/GazetaBlic/

02/28/2020 23:17

Ronaldo: Derby d’Italia po aq i zjarrtë sa El Clasico