Sporti

Jurgen Klopp, “Trajneri i Vitit” në Premierligë

08/15/2020 12:30
nga:M K

Pesë herë brenda edicionit u zgjodh trajner i muajit, andaj s’kishte edhe si të ndodhte ndryshe.

Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri i vitit në Premier Ligë, përcjell GazetaBlic.

Kështu ka njoftuar vetë klubi nga “Anfield” përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”.

Për konkurrentë kishte Frank Lampardin, Brendan Rodgers dhe Chris Wilder.

Tekniku gjerman sezonin e kaluar ishte senzacion në vete, pasi arriti t’ia sjellë Liverpoolit titullin që i mungonte prej tri dekadash.

/GazetaBlic/

03/27/2020 16:45

Jurgen Klopp: Nuk mund t’i mbaja lotët