Lajme

Judah komenton deklaratën e Grenell për Kurtin: Nënshtrohu ose ju hedhim tek qentë

03/05/2020 23:47
nga:E Sh

Gazetari i mirënjohur britanik, Tim Judah, duke komentuar deklaratën e Richard Grenell, ka thënë se sa i përket tarifës së vendosur ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, topi është tek Kryeministri Albin Kurti që të vendosë se çfarë të bëjë me të.

Judah duke komentuar reagimin e fundit të Grenell ka thënë se Kurti duhet të bëjë ashtu siç i kërkohet; “përndryshe do të ju hedhim tek qentë.

“Siç them unë – topi është tek Albin Kurti tani. Nënshtrohu ose do të ju hedhim tek qentë”.

Grenell i jep goditje tjetër Kurtit: Ia kemi bërë të qartë, nuk merremi më me të nëse vazhdon kështu

09/23/2020 08:58

Grenell: Natë e mahnitshme, serbët dhe amerikanët këndojnë së bashku