Fit&Sexy

Ju preferojmë për ditë të Bajramit këtë recetë të mishit të qingjit

06/03/2019 10:52
nga:Natyra

Ju preferojmë për ditë të Bajramit këtë recetë të mishit të qingjit.

Receta:

750 gr mish qengji

qepë të vogla

speca te kuq

hudhër

domate

biber i zi

vaj vegjetal

kripë

Pergatitja:

Mishin e vendosim në tavë, përmbi ia vendosim të gjithë përbërësit e zvogluar.

Së fundmi ia derdhim vajin vegjetal, enën e pjekjës e mbulojmë me një letër dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!/OnAir

02/06/2018 07:49

Harrojini qimet dhe makinën e rrojës: Truk fenomenal për depilim të cilin e përdorin damat