Sporti

Javier Mascherano: Koha ime në Barcelonë është afër fundit të saj

12/04/2017 22:24
nga:E.A

Javier Mascherano thotë se e di kur do të largohet nga Barcelona, ​​dhe se ai mund të shkojë në Kinë në janar.

33-vjeçari këtë e bëri të ditur për ‘El Grafico’, transmeton Gazeta Blic.

Mascherano, tha për ESPN javën e kaluar se koha e tij në Camp Nou është afër përfundimit.

Gjithashtu edhe Radioja e Katalonjës raportoi gjatë fundjavës se ai tashmë e ka informuar klubin se ai nuk planifikon të qëndroj përtej fundit të sezonit aktual, pavarësisht se ka një kontratë deri në vitin 2019.

“Epoka ime e Barcelonës ende nuk ka përfunduar, por është duke u afruar”, tha Mascherano. “Unë jam i qartë për këtë”.

“Unë besoj se të gjitha epokat duhet të përfundojnë në jetë dhe e imja në Barcelonë është afër fundit të saj – mendoj se e di kur, por nuk do të them!”


Megjithatë, lëndimi i Samuel Umtiti, i cili do të jetë jashtë për dy muajt e ardhshëm, mund ta detyrojë Mascheranon të ndryshojë planet e tij afatshkurtra, nëse ai po mendonte të shkonte në Kinë gjatë dimrit.

Mascherano është aktualisht i lënë anashpas një dëmtimi, por duhet të kthehet në javët e ardhshme.

Barça shpreson se ai do të kthehet për Clasico kundër Real Madrid e cila zhvillohet më 23 dhjetor.

Ky rikthim i Mascheranos do të jetë i nevojshëm, pasi Ernesto Valverde ka vetëm Gerard Pique dhe Thomas Vermaelen në dispozicion. /GazetaBlic/

12/18/2018 11:53

Milanit i dështon edhe një transferim tjetër