Lajme

Japonezi zgjedh Prizrenin për të pritur Vitin e Ri

01/01/2018 20:34
nga:Gazeta Blic

Japonezi, Rick Kumazava këtë vit zgjodhi Prizrenin për të kremtuar ndërrimin e moteve në Prizren.

Thotë se erdhi për të festuar me të dashurën e tij dhe familjen e saj.

Kumazava thotë se i ka pëlqyer shumë dekorimi, siç e quan, artistik i qytetit.

Ai tregon edhe për ngjashmëritë dhe dallimet e kremtimit të Vitit të Ri në Japoni e Kosovë.

Rick Kumazava me profesion është aktor dhe ka disa vite që vjen në Kosovë për të marrë pjesë në festivalin “Doku Fest”./KTV

 

 

01/05/2018 12:42

Vrasja e 16 vjeçarit natën e Vitit të Ri, dy kushërinjtë në burg