Showtime

“Jam ënjtur nga e qara”, Alketa Vejsiu komenton filmin turk

04/06/2020 08:05
nga:N S

Mrekullia në qelinë nr.7’ ka bërë publikun për vete.
]
Filmi turk me protagonist Aras Bulutin ka bërë bujë në kinematografit botërore, filmi ka qenë një nga më të ndjekurat në ‘Netflix’ muajt e fundit.

Tani këtë vepër arti se ka lënën pa e komentuar as moderatorja e cila ka mbetur e mahnitur nga ky film dhe aktori kryesor Aras Bulut për të cilin thotë se duhet të shpërblehet edhe me ‘Oscar’.
]
Ajo tutje flet edhe për mesazhin që ka përcolli ky film, pabarazi sociale dhe një arrogancë e njerëzve me pushtet.]

View this post on Instagram

LINGO LINGO❤️Oh Zot cfare Filmi i Jashtezakonshem! Talenti dhe emocioni jane ngjites! Aktori dhe Filmi duhet te fitojne Oscar! @iynemliarasbulut 👏👏👏 Ne Netflix “Mrekulli ne Qeline nr 7”… Pergatituni te qani dy ore! Une jam e enjtur… Po vras mendjen cili eshte mesazhi; Pabarazia Sociale! Ndoshta nje nga temat me te mprehta boterisht. Arroganca e atyre qe kane pushtet ndaj atyre qe jane te brishte! Por e Verteta ste tradheton asnjehere! Fund i Lumtur dhe nje zgjidhje skenari qe te le pa fryme! Me kujton pak Lion… Por me kujton dhe qe per aq kohe sa Moonlight fitoi Oscar, ky eshte shume me emocionues! Per te gjithe baballaret! Oh Zot cfare eshte dashuria per prinderit dhe dashuria tyre per femijen! Forma me sublime e dashurise se pakushtezuar!❤️ —— “MIRACLE IN CELL No 7l/ NETFLIX! It has been a while since I haven’t cried so long and felt so deeply involved emotionally while watching a movie! I have cried for more than 2 hours and it was a breathtaking scenario. The Talent and the Emotions are definetly contagious! Wish this amazing actor would grab an Oscar, not only for his phenomenal role play, but for the message that wakes up all the powerful artifical society ( so cinic most of th times toward the vulnerable and innocents)… It was a very heartfelt message for the special unconditional love and relation between a dad and a daughter! The Truth somehow will always led you to the Victory! Amazing! Get Ready to wipe your tears for at least 2 hours and more… @iynemliarasbulut

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on