Lajme

Jahjaga kërkon nga mediat raportim më korrekt për gratë

05/17/2019 23:54
nga:M K

Fotografia e publikuar një ditë më parë e preku fort ish-presidenten e Kosovës.

Atifete Jahjaga, përveç fajësimit të autores së publikimit, një copë faji ua la edhe mediave për publikimin e saj.

Gjatë një ceremonie përmbyllëse të projektit “Roli i mediave në avancimin e pjesëmarrjes së grave në qeverisje”, ajo kërkoi raportim më korrekt nga mediat.

Temat që merren me raportimin për dhe rreth gruas, sipas saj janë goxha të ndjeshme.

05/27/2019 14:42

Biznesmeni rus “zien” veten në një kazan, thotë se e bën për kurimin e sëmundjeve