Geek

Ja si mund të shkarkoni Updat-in Windows 10

04/05/2017 17:12
nga:Gazeta Blic

Metoda e parë zytare për të shkarkuar Përditësimin e shumëpritur të Krijuesve të Windows 10-ës përtej programit Windows Insider fillon ditën e sotme.

Pikërisht sot të gjitha ata që kanë të instaluar Përvjetorit me numër 1607 mund të shkarkojnë “Windows 10 Update Assistant” dhe të kalojnë në versionin më të fundit të Windows 10-ës.

“Update Assistant” është shumë i lehtë në përdorim. Shkarkoni skedarin .EXE nga Microsoft dhe me një dopjoklik instalojeni.

Nëse përditësimi është i disponueshëm, ky aplikacion do të ju drejtojë në hapat në vijim. Sipas Microsoft ky opsion është për përdoruesit e avancuar.

Në të vërtetë nuk është një proces aspak i vështirë ose përndryshe prisni datën 11 Prill kur përditësimi ofrohet përmes Windows Update.

Një tjetër opsion ngelet shkarkimi i ISO-ve të Windows 10-ës më 11 Prill përmes Media Creation Tool.

05/21/2019 23:03

Shyhrete Behluli pozon pranë bashkëshortit, vjen me foto bardh e zi ashtu si në vitet e rinisë