Lajme

Ja si e uron Ramush Haradinaj përfaqësuesen e Kosovës pas fitores së mbrëmshme

11/14/2017 15:50
nga:anonymous1000144531

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka uruar përfaqësueses së Kosovës për fitoren e mbrëmshme ndaj Letonisë.

Haradinaj në një postim në Facebook ka thënë se Kosova mbrëmë na ka dhuruar një kënaqësi të jashtëzakonshme.

Postimi i Haradinajt:

“Djelmoshat e përfaqësueses kosovare në futboll mbrëmë na dhuruan një kënaqësi të jashtëzakonshme. Urime Kosovë, urime Dardanë! Jam me ju në humbje dhe fitore – ta mbajmë lartë dhe pastër flamurin e shtetit tonë”.

09/19/2018 17:02

Xhudistët kosovar mësojnë kundërshtarët për Kampionatin botëror ‘Baku 2018’