Sporti

Ja sa para ka fituar Milani me shitjen e Andre Silvas

07/21/2019 20:08
nga:Ideal

Andre Silva zyrtarisht është larguar nga grumbullim me skuadrën Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi sulmuesi karrierën e tij do ta vazhdojë tek klubi i Monacos.

Pra kështu gjiganti italian nga shitja e Silvas ka përfituar plotë 30 milionë euro, gjë që i jep mundësi blerje të lojtarit Angel Correa, përcjellë GazetaBlic.

Për momentin, diferenca mes ofertës dhe kërkesës është 10 milionë euro. Atletico Madrid insistojnë se Correa vlen 50 milionë euro.

Pra kjo do të ishte një mundësi e mirë që gjiganti i Italisë ta transferoj sulmuesin e Atleticos në San Siro.


/GazetaBlic/